Із перших днів повномасштабного російського вторгнення гостро постало питання забезпечення продуктами харчування, медикаментами, житлом, одягом десятків тисяч вимушено переселених осіб, які прибували на Вінниччину із територій, охоплених бойовими діями. Крім того, загострилася потреба в організації медичної допомоги пораненим захисникам України, а також постачання спорядження та техніки військовим.

Для координації зусиль територіальних громад Вінниччини з ініцативи  Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового 26 березня 2022 року було створено Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, який очолив Володимир Гройсман.

На сесії обласної ради Вячеслав Соколовий розповів про рік роботи штабу. Результати — вражають масштабами і оперативністю реагування на запити!

Штаб прийняв і розподілив понад 2 000 тонн гумвантажів. Якщо в грошах, то на допомогу ЗСУ пішло понад 58 млн грн; переселенцям та малозабезпеченим родинам – понад 77 млн грн;  медичним закладам – 30 млн грн.

Але не все можна виміряти грошима. Тисячі наших людей об’єдналися заради допомоги тим, хто її найбільше потребує. І їхня робота – це високий рівень самовідданості, патріотизму та людяності.

50 громад області включилися в проєкт «Тепло від дому до окопу» та виготовляли пічки-«буржуйки». На фронт передали 473 пічки. А ще — генератори,  квадрокоптери, планшети. У найхолодніший період зими – 30 тисяч хімічних грілок.

43 громади стали учасниками проєкту «Подаруй військовим смак домашнього тепла». Готували, випікали, збирали фрукти та передали бійцям чотирьох частин.

1000 пакунків для догляду за малюком передав Штаб в громади для молодих мам.

– Головна робота для кожного українця тепер – робота на Перемогу України. Саме для цього рік тому ми створили наш штаб. Дякую великій команді людей, яка понад рік невпинно допомагає захисникам на фронті, постраждалим громадам, вимушеним переселенцям. Гуманітарний штаб залучив до спів­праці тисячі волонтерів, благодійні фонди та громадські організації, міжнародних партнерів, представників бізнесу та органів місцевого самоврядування. І все це — у тісній співпраці з нашими воїнами, які оперативно інформували про потреби на фронті. У згуртованості — наша сила. Ця робота триватиме до самої Перемоги. До того часу ми не маємо права на втому! – каже Володимир Гройсман.

Масштабною була і допомога регіонам, постраждалим від російської агресії.

– Все це стало можливим завдяки зусиллям кожного, хто став частиною команди Гумштабу. Дякуємо за спільну працю для Перемоги благодійним фондам та громадським організаціям Вінниччини, з різних регіонів України та з-за кордону; представникам бізнесу; нашим містам-побратимам та іноземним партнерам; територіальним громадам та їхнім лідерам, депутатам різного рівня, колективам муніципалітетів. Ми знаємо, що є ще багато роботи. Вся велика команда Гуманітарного штабу буде працювати скільки треба, до Перемоги, — каже Сергій Моргунов.

Міжрегіональний координа­ційний штаб тісно співпрацює з міжнародними партнерами – допомога надходить із 16 країн та 55 міст.

– Рік тому почав роботу наш Міжрегіональний штаб, який очолив Володимир Гройсман. Це був рік героїчного подвигу наших захисників і напруженої роботи  тих, хто захисникам допомагав. Що мене за цей рік вразило? В першу чергу, звичайно, мужність військових. Але також і згуртованість, і готовність українців, зокрема мешканців Вінниччини, включатися в роботу та спільну справу з наближення Перемоги. Особливо яскраво це було видно під час реалізації проєктів штабу, спрямованих на допомогу захисникам.  І така включеність людей дозволяє впевнено казати, що в 2023 році штаб реалізує ще більше проєктів, і Вінниччина зробить свій внесок у наближення Перемоги!– впевнений Вячеслав Соколовий.

У штабі вже готують до впровадження нові ініціативи. Але вже можна впевнено стверджувати, що тисячі тонн гуманітарних вантажів, допомога для десятків тисяч переселенців, десятки мільйонів гривень, перерахованих на потреби ЗСУ, – і це лише за рік – вагомий внесок Вінниччини у нашу Перемогу та відновлення мирного життя в Україні.

Команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу не планує зупинятися на досягнутому – адже війна триває, і допомога тим, хто її потребує, буде потрібна й надалі.