Вона працювала в газеті «Місто», «RIA», на «5 каналі», а коли переїхала в росію – в «Вечерней Москве».

Ми вже писали про вінничанку Юлію Тарапату, яка працювала у Вінниці журналісткою, але у 2014 році переїхала в росію і почала писати про окупаційну полі­тику путіна. Про колишню колегу так згадують вінницькі медійники:

– Свого часу вона була він­ницькою журналісткою, на хвилі своєї «зоряності» поїхала у Москву. Там вона влаштувалася у газету, поближче «до тіла» московського мера, і навіть отримала з його рук «наградку». Чомусь згадала про неї сьогодні і вирішила подивитись, як вона поживає, які статті пише? А ось які: «Русский мир неизбежен: бойцы спецназа считают, что нацисты — люди с нарушенной психикой», «Мариуполь — город, который теперь в сердце каждого русского», «Враги рода человеческого: украинские нацисты целенаправленно создавали новую религию» і так далі, — написала про свою колишню колегу  вінницька журна­лістка Таїса Олійник, яка зараз мешкає у Польщі.

– Юлія працювала в редакції «Ріа» та газеті «Місто» ще задовго до того, як я стала редакторкою. Пам’ятаю, була й на «5 каналі». Виїхала з України під час Помаранчевої революції. З тих пір за її долею не слідкувала. Її публікації проти України навіть читати не хочу, — каже Ірина Жук, колишня редакторка газети «Місто». 

На сайті «Вєчєрньої маскви» чимало «шедеврів» вінничанки. Особливо про їхню «спецоперацію». Від прочитаного кров холоне… Бо ж як могла людина, яка виросла, професійно сформувалася у проєвропейській Вінниці, писати таку «дічь», яка на голову не налазить… Тут і заїжджені російські наративи про «київську хунту», про «нацистів» та «бендеровцев».

Днями СБУ оголосила їй підозру. Ось що повідомила пресслужба СБУ у Вінницькій області:

– Служба безпеки зібрала доказову базу на колишню вінницьку журналістку Юлію Тарапату, яка зараз працює заступником головного редактора видання «Вечерняя Москва».

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за колабораційну діяль­ність у формі здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією.

За матеріалами слідства, після захоплення Криму та частини східних регіонів України у 2014 році вона переїхала до країни-агресора, де влаштувалася до редакції прокремлівської газети «Вечерняя Москва». Згодом за публічну підтримку російських окупантів та підготовку антиукраїнських публікацій її призначили заступником головного редактора московського видання. На цій посаді вона координує редакційний відділ «московська влада» та веде авторський блог на інтернет-ресурсі газети.


З 24 лютого 2022 року вона виконує вказівки кремля щодо поширення публікацій, де виправдовує збройну агресію рф і заперечує причетність окупантів до масових вбивств мирних жителів на Київщині. Зокрема встановлено, що колаборантка називає «постановочними» катівні та масові захоронення в Бучі та Ірпіні. За це Тарапата регулярно отримує нагороди від кремля та міської адміністрації москви.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти підривної діяльності зловмисниці проти України. Підозрювана перебуває на території росії. Тривають заходи щодо її притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Колаборантці Тарапатій світить до 12 років тюрми в її рідній, але зрадженій Україні.

Людмила ПОЛІЩУК