Конституція України визначає наш шлях як демократичної держави, гарантує права та свободи українців та закріплює їхні обов’язки.

До здобуття незалежності України наша країна мала кілька Констутицій. Перше зведення законів українського козацтва було прийняте Пилипом Орликом у 1710 році. А 1918 року Центральна Рада проголосила Конституцію Української Народної Республіки.

Після проголошення незалежності України Конституцію було ухвалено не відразу. Україна жила без головного закону цілих 5 років – це найдовший термін серед пострадянських країн. Понад 300 народних депутатів упродовж доби безперервно працювали над основними положеннями Конституції, яку було прийнято 28 червня 1996 року. З того часу у дату прийняття головного закону 28 червня щорічно відзначається день Основного Закону.

День Конституції України входить до списку неробочих днів і має бути вихідним. 2023 року він випадає на середу. Однак цього року вихідного на День Конституції не буде через повномасштабну війну з РФ. В Україні оголошено військовий стан, який скасовує дію статті про святкові та неробочі дні.

Вадим Снігур