У російській зброї нарахували понад тисячу іноземних компонентів — звіт Міжнародної робочої групи з питань санкцій (група “Єрмака-Макфола”).
Аналіз російської зброї показав, що у ній міститься щонайменше 1 057 іноземних компонентів, які виробили 155 компаній. До критично важливих компонентів відносять мікросхеми, мікропроцесори, транзистори, регулятори напруги, конденсатори, приймачі тощо.
Їх поступово виявляли на полі бою, починаючи з квітня 2022 року.
Зокрема, іноземні компоненти було знайдено у таких видах озброєнь ворога:
🔹ракети “Іскандер— К” і “Калібр”;
🔹дрони (“Орлан” і “Корсар”);
🔹бронетехніка;
🔹артилерія;
🔹танки Т-72;
🔹ракети для РСЗВ “Торнадо-Г”;
🔹автомобілі “Тайфун-К”;
🔹гелікоптери;
🔹станції радіолокаційної боротьби.
Згідно із дослідженням, найбільше компонентів для російської зброї виробляють американські компанії Analog Devices, Texas Instruments, Microchip Technology, Intel Corporation, AMD, німецькі Infineon Technologies і корейська Samsung. У документі зазначається, що експорт критично важливих компонентів зі США до росії, які виробила корпорація Intel, у 2022 році перевищив $700 мільйонів (раніше було $500 мільйонів).
Продають до росії цей товар переважно з Китаю, однак невелика частка продавців також перебувають у Європейському Союзі, Південній Кореї, Вʼєтнамі та Туреччині.
В уламках російської зброї, зокрема ракет, раніше знаходили комплектуючі, виготовлені у 2022-2023 роках. А США називали п’ять країн, які допомагають рф постачати комплектуючі в обхід чинних обмежень.
Тим часом Україна лише нещодавно підготувала і передала партнерам пропозиції щодо санкцій проти ракетного виробництва рф.