Опираючись на звернення військовослужбовців, журналісти підіймали питання так званих «мертвих душ» у батальйонах, виплат матеріальної допомоги та забезпечення пально-мастильними матеріалами.

На жаль, від журналістів не було жодного офіційного звернення до військової частини щодо надання командуванням бригади коментарів.

Тож роз’яснюємо деякі питання та чинні норми законодавства, згідно з якими діє військова частина.

l У ЗМІ була озвучена інформація, що стосується нібито «мертвих душ» у батальйонах (військовослужбовців, які нібито рахуються у військовій частині, але їх там не бачили). Відповідно до положень наказів Міністерства оборони України військовослужбовці можуть призначатися на посади і переміщуватися у підрозділах. Тобто якщо виникла службова необхідність, то військовослужбовець може бути відрядженим чи прикомандированим до іншого підрозділу для виконання завдань, а рахуватися, згідно з документами, він буде у своїй частині.

l Щодо виділення 3 млн грн, які мали б бути використані для облаштування кімнат для зберігання зброї та таємної документації, то їх було перераховано на рахунки КЕВ (квартирно-експлуата­ційний відділ) м. Вінниці для потреб військової частини А7048, відповідно вони і займаються освоєнням цих коштів.

l Підіймалося питання не виплаченої матеріальної допомоги військовослужбовцям згідно з Постановою КМУ від 30.08.2017 №704. Роз’яснюємо, що за 2022 рік матеріальна допомога для вирішення со­ціально-побутових питань виплачувалась відповідно до виділених асигнувань. Так, на кінець року кошти на виплату матеріальної допомоги для ви­рішення со­ціально-побутових питань не виділялись, від­повідно у 2023 році право на отримання цієї виплати за 2022 рік в/сл. втрачає. Також стосовно виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань у 2022 році військова частина керувалась НМОУ «Про бюджетну політику», відповідно до якої військовослужбовці мають право на отримання цієї допомоги у розмірі грошового забезпечення лише за відповідних підстав:

— смерть військовослужбовця та/або його дружини (чоло­віка), дітей, батьків;

— поранення військовослужбовця, отриманого при виконанні завдань під час воєнного стану;

— у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;

— порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епік­риз, до­відка про захворювання, постанова військово-лі­карської комі­сії), а саме:

— онколо­гічне захворювання (хі­рургічне лікування, променева та (або) хіміотерапія);

— захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит B, C;

— безперервне перебування на лікуванні, реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (сумарно більше 30 днів поспіль) внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів, які пов’язані з захистом Батьківщини;

— сім’ям військовослужбовців, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно) чи заручниками, а також інтерновані в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.


Іншим військовослужбовцям дозволено виплачувати кошти лише після всіх належних виплат, за умови залишку коштів за фондом грошового забезпечення.

У 2023 році, згідно з окремим дорученням міністра оборони, матеріальна допомога виплачується лише за умови належних підстав.

l Щодо 25 млн грн не використаних на пально-мастильні матеріали, то на момент виходу відео на каналі ISLND TV на рахунках частини було не списано ПММ і дров на загальну суму 24 млн (а не тільки ПММ). Не списано було тільки документально, через неналежне оформлення шляхових листів. Всі прийшли в ТрО з цивільного життя, тож потрібен час, щоб звичайним водіям навчитись правильно оформлювати документи на списання, а відповідним службам все це систематизувати.

l Інформація щодо виплати матеріальної допомоги ЛИШЕ військовослужбовцям 210 батальйону також не відповідає дійсності. Матеріальна допомога згідно з ПКМУ від 30.08.2017 №704 за 2023 р. 210 батальйону не виплачувалась, а їм була виплачена щорічна грошова допомога на оздоровлення.

l Закиди про відсутність звіту про використання 1 млн грн благодійної допомоги на потреби територіальної оборони області від Северинівської територіальної громади також безпідставні. Адже у зв’язку із погодженням кошторисів на субвенції у відповідальних виконавців бюджетних підпрограм кошти ще не використані. Як тільки це відбудеться, можна буде звітувати.

l Щодо недовиплати так званих «бойових» особовому складу 173 батальйону, то це також лише питання часу, оскіль­ки, згідно з порядком нарахування виплат преміальних та безпосередньо за участь в бойових діях, потрібно, аби на військову частину надійшли оформлені відповідним чином документи. Кошти будуть виплачені згідно з чинним законодавством.

l Також у ЗМІ озвучували, нібито командира бригади знято з посади. Ця інформація також недостовірна. Командиром військової частини був і залишається наразі полковник Юрій Борисович Парадюк, який виконує свої обов’язки та бойо­ві розпорядження у зоні відповідальності. Усі чутки про його зняття з посади — безпідставні.

Командування 120 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ відкрите до конструктивного діалогу та у разі потреби готове надати коментарі та роз’яснення як представникам ЗМІ, так і військовослужбовцям підпорядкованих батальйонів за першим же офіцій­ним зверненням. А при необхідності – допомогти у вирішенні проблемних питань, які, можливо, виникли всередині підрозділів.

Служба зв’язків з громадськістю
військової частини А7048