За 6 місяців цього року в медичних закладах Вінниччини пролікували понад 3500 пацієнтів з інсультом. З них – 445 померло. Про це повідомляє департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА.
Зазначається, що кількість серцево-судинних хвороб зростає. На це впливає багато факторів, зокрема й повномасштабна війна.
Лікування гострого мозкового інсульту оплачує держава. Національна служба здоров’я платить медичним закладам від 15 до 131 тисячі гривень, залежно від обсягу наданої допомоги.
На сьогодні у Вінницькій області 9 медичних закладів законтрактовані з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»:
Вінницька міська клінічна лікарня ШМД;
Вінницька міська клінічна лікарня №1;
Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування;
Жмеринська центральна районна лікарня;
Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування;
Немирівська міська лікарня;
Хмільницька центральна районна лікарня;
Ямпільська територіальна лікарня;
Вінницька психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І Ющенка.
Саме у ці заклади «швидка» має доправляти пацієнтів з підозрою на гострий мозковий інсульт. Однак, є випадки, коли заклади беруть пацієнтів на лікування, не маючи для цього відповідних фахівців, а тому не можуть надати кваліфіковану медичну допомогу.
«Ситуація, коли пацієнта залишають у лікарні, в якій відсутні необхідні лікарські засоби або високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, є неприпустимою. За шість місяців цього року понад 500 пацієнтів були доставлені у заклади, які не мають відповідного пакета на надання допомоги при інсультах. Наші фахівці розбиралися із цими випадками.
Ми продовжуємо працювати над покращенням якості медичної допомоги при інсультах», – зазначила директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.