При ракетній небезпеці вони патрулюватимуть небо над Вінниччиною.
Автопарк військових підрозділів Вінниці поповнили ще двома пікапами, які придбали за позабюджетні кошти депутати Вінницької міської ради та координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Минулого тижня, 1 вересня, очільник Вінниці Сергій Моргунов передав ключі від автівок нацгвардійцям. Ті, в свою чергу, обладнають машини таким чином, щоб ліквідовувати безпілотники у небі над Вінницькою областю та убезпечити місцеве населення.
«Зараз є потреба для наших військових та нацгвардійців організувати більш посилену роботу спеціальних мобільних груп, які будуть боротись з «шахедами». Фактично це протиповітряна оборона з відповідною установкою обладнання, щоб знищувати їх ще на підльоті до будь-якого населеного пункту нашої області», – зазначив Сергій Моргунов.
Як розповів міський голова, запит на такі машини озвучили самі військові. Щоб закрити цю потребу, депутати міської ради самостійно організували збір коштів.
«Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб активно допомагає ЗСУ. Днями відправили на передову черговий мобільний лазне-пральний комплекс, працюємо і над закупівлею дронів. Паралельно триває тендер на придбання ще п’яти пікапів для ЗСУ», – додав він.
Власне, мобільниим лазне-пральним комплексом, який передав Гумштаб для потреб ЗСУ наприкінці серпня, за день може скористатися понад 100 людей. Він обладнаний спеціально для польових умов і там є можливість випрати та швидко висушити одяг, поголитися, прийняти теплий душ та відновити після виконання бойових завдань.
«Пріоритетною ціллю Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу є підтримка наших Захисників та Захисниць, оскільки саме їхні героїчні подвиги та боротьба наближають нашу перемогу», – Сергій Моргунов.
«Цей комплекс необхідний найбільше на передовій. Це там, де хлопці повертаються з бойових завдань. І звичайні речі, які ми можемо собі дозволити у тилу, до прикладу, випрати одяг, прийняти душ – там здаються нереальними. Тому завдання нашої команди є, окрім забезпечення всім необхідним, також створювати ті умови, які можуть покращити їх побут звичайними речами», – зазначає Олександр Мельник.