«Ми — вінничани» переконують, що, навпаки, це в.о. ректора хотіла купити посаду, але зрозумівши, що це афера, заявила в ДБР. Де тут правда і яке рішення ухвалив суд щодо плагіату, бо саме і через нього зупинені вибори ректора ВНМУ, а ця призупинка стала поштовхом для дій аферистів — далі.
Отож, офіційно:
– ДБР повідомило, що на Вінниччині затримано шахраїв, які вимагали у кандидатки в ректори 50 тисяч доларів США за фейкове сприяння в обранні на посаду.
Один зі зловмисників представлявся керівником відокремленого підрозділу антикорупційного комітету у Вінницькій області при Верховній Раді, інший — головою антикорупційного комітету при ВРУ.
Зловмисників було затримано «на гарячому» під час отримання авансу в 20 тисяч доларів. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.
У Вінницькому національному медичному університеті так прокоментували історію з «продажем» посади ректора:
– Вікторія Петрушенко допомогла силовикам викрити шахраїв, які обіцяли за 50 тисяч доларів вирішити питання призначення ректора. За даними ДБР, професорка Вікторія Петрушенко одразу проінформувала правоохоронців щодо наявності незаконного тиску.
Далі, як повідомляє Вікторія Петрушенко в своєму телеграм-каналі, «було проведено спецоперацію, філігранну бездоганність якої забезпечили дії СБУ та ДБР. Викривши злочинну мережу, правоохоронці почали вивчати всіх зацікавлених осіб. Адміністрація ВНМУ вітає проф. Вікторію Петрушенко, працівників СБУ та ДБР із вдало проведеними діями зі знешкодження затриманих осіб.
Адміністрація та Вчена рада ВНМУ рішуче засуджують будь-які випадки шахрайства та спроби втрутитися в процес виборів ректора від зовнішніх і внутрішніх зацікавлених сторін», — зазначено в публікації.
Але ГО «Ми — вінничани» запитують: а чому екс в.о. ректора не одразу відмовила в пропозиції сприяти їй отримати таку посаду? А дала добро? А вже потім повідомила, що в неї вимагають хабаря? І якраз тоді, коли вибори ректора були зупинені? Ну на ці запитання В. Петрушенко, як ви прочитали, відповіла.
А ми дізнались деталі цієї спецоперації. Головне в ній — це були не аферисти, а представники існуючих структур!
Ми дізнались і хто вони.
На початку жовтня 2023 р., повідомляють наші джерела, 50-річний вінничанин Віктор Бахмат, представившись керівником «Управління антикорупційного комітету у Вінницькій області», запропонував Вікторії Петрушенко за гроші «вирішити питання» зі скасуванням наказу очільника Мінздорову № 1594 від 8 вересня 2023 р. «Про призупинення конкурсу на зайняття посади ректора ВНМУ ім. М. І. Пирогова», що начебто дало б змогу провести вибори ректора і на цих виборах перемогти. Віктор Бахмат дійсно очолює один з трьох відокремлених регіональних осередків Антикорупційного комітету, котрий зареєстрований у лютому 2018 р. у Вінниці по вул. Стрілецькій, 57.
У вільний від боротьби з корупцією час Віктор Бахмат ще й власник вінницького приватного підприємства «Подільська губернія» (діяльність готелів, барів, ресторанів) та член правління осередку всеукраїнської громадської організації «Українська федерація хортингу» у Вінницькій області (хортинг — бойовий вид спорту).
Як стверджують у ДБР, 3 жовтня 2023 р. Віктор Бахмат організував Вікторії Петрушенко в Києві зустріч з головою Антикорупційного комітету (такий також існує — ред.) Андрієм Фещенком, котрий підтвердив можливість «вирішення її питання за грошову винагороду» завдяки його власним знайомствам у органах державної влади.
Передача попередньо обумовлених 20 тис. доларів США відбулась на автомобільній стоянці Вінницького національного медуніверситету 5 жовтня 2023 р., після чого слідчими ДБР, за сприяння співробітників СБУ, Віктор Бахмат та Андрій Фещенко були затримані, в цей же день обом були вручені повідомлення про підозру. 7 жовтня Бахмат у Вінницькому міськсуді свою вину визнав, щиро каявся, бажав піти на угоду зі слідством.
Уродженець Кривого Рогу А. Фещенко заявив, що оголошена йому підозра необґрунтована, в заяві Вікторії Петрушенко в правоохоронні органи взагалі ніде не зазначається його причетність до злочину, до того ж, під час передачі коштів він взагалі знаходився у Києві. Суд ухвалив рішення про арешт і Бахмата, і Фещенка на 60 діб, з можливістю вийти на волю під заставу в сумі 214 720 грн.
Ось такі «детальні розклади» цього злочину. Де тут що і як без прикрас — побачили.
А тепер щодо рішення суду про плагіат професорки Вікторії Петрушенко, однієї із кандидатів на посаду ректора ВНМУ.
На цьому засіданні прозвучала заява адвоката Вікторії Петрушенко Олександра Вишнівського про відвід у справі судді Олександра Вільчинського. Тому що справа набула розголосу, прозвучала критика судді у ЗМІ. Це може вплинути на рішення. І тому суддя Олександр Вільчинський прийняв рішення про відвід. Хто далі вестиме цю справу — вирішуватиме ВОАС.
Ірина КАРМАЗІНА
Клоуни