За словами українського посла, ООН перебуває у глибокій кризі не лише через те, що Радбез безпорадний, коли мова йде про заходи по зупиненню війни в Україні.
Країни-члени Ради безпеки ООН продовжують стояти на позиції, що РФ є повноцінним та повноправним членом Радбезу, – Кислиця.
Постійні члени Ради Безпеки Організації об’єднаних націй (ООН) не готові не тільки до практичних кроків щодо позбавлення Росії всіх повноважень, а й до початку політичної дискусії на цю тему. Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
За його словами, у контексті протидії агресії РФ проти України Радбез ООН не зміг змінити ситуацію “або ухвалити будь-яке субстантивне рішення”. На думку дипломата, головна причина – це те, що країни-члени Ради безпеки – передусім її постійні члени – продовжують стояти на позиції, що Російська Федерація є повноцінним та повноправним членом Радбезу.
“Вони дозволяють Російській Федерації використовувати право вето. Вони не готові не тільки до практичних кроків щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а навіть не готові розпочати про це політичну дискусію. Відтак навіть у такій складній ситуації, як конфлікт у Газі, Рада Безпеки спромоглася ухвалити рішення по відкриттю нових гуманітарних переходів, а наш конфлікт залишається чи не єдиним, де жодних рішень немає”, – констатував Кислиця.
Водночас він вважає, що ООН перебуває у глибокій кризі не лише через те, що Рада безпеки безпорадна, коли мова йде про заходи по зупиненню війни в Україні та приборканню агресора.
“ООН знаходиться в глибокій кризі ще й тому, що одна з її головних функції – підтримання миру – вже не працює в тому вигляді, як вона працювала ще десять років тому. … Тому потрібно шукати нові форми та підходи до того, яким чином ООН у майбутньому буде підтримувати мир”, – зазначив український дипломат.