Архімандрит Кирило Говорун переконаний, що УПЦ (МП) не зникне, навіть за умови заборони її світським законом

«Після початку повномасштабної війни ми говоримо лише про сотні громад, які перейшли, а не про тисячі, як мало би бути», – зауважив відомий в Україні богослов, викладач багатьох західних університетів.

«Навіть якщо її заборонити світським законом, вона не зникне – вона просто перейде в інший напівлегальний чи нелегальний статус. Адже є реальні люди, реальні громади УПЦ МП, і вони нікуди не випаруються. Їх всіх не можна буде розчинити в УПЦ/ПЦУ. Хоча розрахунок УПЦ/ПЦУ полягає у тому, щоби розчинити громади УПЦ МП у собі, як мішок з цукром, даруйте за грубість», – зазначив він.

Говорун додав, що вітає перехід окремих громад УПЦ до ПЦУ, але підкреслив, що йдеться лише «про сотні громад, а не про тисячі, як мало би бути». Архімандрит зауважив, що у 2018 році був впевнений у швидкому переході, але цей прогноз виявився помилковим.

На думку Кирила Говоруна, «розчинення УПЦ в ПЦУ» не буде. Він переконаний, що має відбутися якесь «інституційне зближення, знайтися формула співіснування».

На фото Кирило Говорун

Як відомо, 19 жовтня Верховна Рада України підтримала законопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з РФ. Рішення підтримали 267 народних обранців. При цьому деякі з них вимагали не голосувати за законопроєкт, погрожуючи карою Божою.

Шостий апеляційний адміністративний суд встановив, що УПЦ МП з’єднана з Помісними православними церквами через Російську православну церкву (РПЦ). Зокрема, Українська православна церква Московського Патріархату у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року.

До того ж своїми публічними діями московська церква щоразу підкреслює єдність з УПЦ МП. Як було, зокрема із православним календарем, де поряд з гудняєвим та російськими архиєпископами були надруковані фотографії архипастирів УПЦ МП на чолі з Онуфрієм.

Наступним нагадуванням про підпорядкування так званої української церкви москві стало привітання та нагорода Кирилом до 75-річчя митрополита Тульчинського та Брацлавського Іонафана засудженого на Вінниччині за державну зраду.