Проблему вживання молодими людьми психоактивних речовин порушив під час брифінгу в офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації лікар-епідеміолог Микита Лапін.

За інформацією Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоровʼя України, поширеність випадків вживання психоактивних речовин з 2015 року щорічно зростає.

Микита Лапін зазначив, що в трійку найбільш розповсюджених психоактивних речовин, які вживає молодь, увійшли канабіс, психостимулятори (переважно амфетамінового ряду) тa MDMA. Згідно з результатами Європейського опитування учнів щодо вживання алкоголю та психоактивних речовин:

18% (тобто майже кожен п’ятий український учень) має досвід вживання психоактивних речовин (окрім алкоголю та тютюну);

9,2% (тобто майже кожен десятий учень) має досвід вживання речовин з групи інгалянтів (до якої належать клей, лакофарбові вироби, нафтопродукти) саме з метою зміни психічного стану.

Збільшується вживання нових психоактивних речовин, до яких належать так звані «солі», «спайс». Вона вища за поширеність вживання інших психоактивних речовин.

«Однак, найбільш поширеним є вживання канабісу. – підкреслив Микита Лапін. – 52% серед споживачів канабісу належить до групи високого ризику згідно з опитувальником CAST, 26%  – фактично кожен четвертий, мав безуспішну спробу припинити вживання».

Лікар також розповів, як можна долучитись до соціально-освітнього проєкту Drugstore, що реалізується МБФ «Альянс громадського здоровʼя» та має на меті зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин, зупинку поширення ВІЛ-інфекції та інших захворювань, що передаються статевим шляхом, збереження фізичного й ментального здоров’я молодих людей.