Ці діти з керівниками-волонтерками вже зібрали 3 млн. І закупили не лише авто, але й дрони і все, що просили земляки — воїни з фронту.

Немає таких вихідних, щоб оркестр десь не їздив грати.

Дітки просинаються вранці і не сидять у «гаджетах» на диванах, а вперед — збирати кошти на ЗСУ.

Забудьте про бариг, поди­віться на цих неймовірних дітей.

«33-му», може, вперше в житті дає інтерв’ю 9-річний учасник духового оркестру Тимофійчик. Він у прямому значенні слова — юний барабанщик.

Ніяковіє, підбирає слова. Але мотивацію, чого він тут, знає гарно — щоб допомогти нашим воїнам здобути перемогу. А ще з гордістю розповів про те, що в дитячому оркестрі грає їх троє братів…

Ну як тут не згадати їхніх батьків і не подякувати за таких дітей.

Тимофійко – наймолодший учасник, йому 9 років

А ще він розповів про су сідку по парті. Бо вона для Тимофія — онучка «великої людини», їхнього керівника духового оркестру Віталія Васильовича Тодосюка.

Ми зустрілись із керівником ансамблю та його учасниками, коли вони приїхали у вихідні грати біля Вінницького залізничного вокзалу.

Наперед скажу, що для читачів «33-го», бо, як ви знаєте, ми не раз писали про цих неймовірних дітей та наставників, вони виконали «Червону калину» та передали дружно усім вітання.

— Від початку війни ми займаємось волонтерською допомогою. Відправляємо на фронт нашим захисникам все необхідне: тепловізори, дрони, вже зібрали більше 3 млн коштів і відправили не лише 16 автівок, а й всю військову амуніцію — від бушлатів до берців.

Ми маємо прямі зв’язки із військовими частинами. Тому, коли нам замовляють наші воїни, наприклад, авто, то самі за ними і приїздять. Лише з нашої громади десь більше півтори тисячі чоловіків уже у війську, — розповідає керівник Віталій Тодосюк.

Керівник оркестру Віталій Тодосюк

Віталій Тодосюк зізнається, що колектив уч­нівський, тому одні школярі–музиканти випускаються зі школи, їдуть вступати у вузи, інші заклади, а на зміну приходять інші.

А щоб навчити одного учасника оркестру, потрібно три-чотири роки.

І вже з початку війни зміни у колективі відбулись.

Із 2014 року цей дитячий колектив займається волонтерством. Має чимало нагород і подяк, але найбільшою нагородою для усіх стане Перемога.

Як бачите, ці дітки з наставниками наближають її, як можуть.

У духовому оркестрі серед хлопців є і дівчина — учасницю оркестру звати Ліза. Вона небагатослівна, але з характером, кажуть її колеги по оркестру.

Уклін вихователям і батькам, які виховали це патріотичне диво.

Ось вона, реальна «Гідність нації».

Тетяна Редько