Знахідку планують внести до переліку культурної спадщини та створити там меморіальний комплекс».
Щоправда повноцінний комплекс жертв енкеведешного терору ми так і не відкрили. І Вінницька трагедія – знайшли до 10000 розстріляних жертв комуністичного терору, згадана у допотопних памʼятниках.
Для довідки:
Масони
Протягом багатьох століть для пересічної людини масонство було чимось “таємничим” та “релігійним”. Хоча це не зовсім правда. Щоби розвіяти ці поширені міфи, сьогодні ми спробуємо з вами розібратися, хто такі масони та яке їхнє значення в сучасному світі.
Отож, почнемо з початку. Масони – це морально-етичний рух, який має на меті спонукати людей до постійного самовдосконалення. Незважаючи на те, що перша Велика Ложа була створена в 1717 році, перші згадки про масонство походять ще з документів 13 століття! Згідно з однієї з теорій, раніше масонські ложі були цехами, де збиралися муляри (будівельники храмів). Згодом до масонства приєднувалося все більше людей, які на той час вже не будують храми, але займаються “духовним будівництвом”. Недаремно знак масонів складається з всевидячого ока, трикутника та циркуля – символів прагнення до досконалості, розсудливості та братерства.
15 фактів про масонів
Що цікаво, у США жінки не можуть стати учасниками масонських лож. Але масони з Європи зазвичай приймають у свої кола представників обох статей. Здивовані? Ось ще 15 неймовірних фактів про масонство, які ви могли не знати.
Багато перших масонів були неписьменними
Про це свідчить велика кількість символіки, що залишилась до наших днів. Такі символи використовували для організації та навчання тих членів братства, які не вміли читати. Як масони розпізнають один одного? Саме завдяки цій древній символіці масони можуть легко розпізнати один одного серед натовпу. Для цього використовують нашивки на одязі (наприклад, масонську емблему) чи знамените “масонське рукостискання” (ми не масони, тому це залишиться для нас загадкою:)
“Тимчасові” або “нерегулярні” масони
Терміном “нерегулярні” масони називають тих людей чи організації, які хоча й називають себе масонськими, не мають ніякого відношення до всесвітнього масонського братства. Такі “масони” не дотримуються основних законів масонства (ландмарок).
Масонство і комунізм
Практично у всіх комуністичних державах масони були під забороною. Винятком стала Куба. Оскільки масони брали активну участь у революційній діяльності, там вони змогли вільно розвиватися та поширювати свої ідеї.
Роль масонів у теоріях таємних змов
Дуже часто можна почути про масонів у теоріях змов (на рівні з ілюмінатами). Проте нічого спільного вони не мають. Окрім цього, масонство не є таємним братством.
Масонами не можуть бути атеїсти
Масоном може стати будь-яка 21-річна людина (у більшості випадків чоловік), яка вірить в існування вищої сили (Аллаха, Господа, Будду тощо). Масони використовують для цього узагальнену назву Великий Архітектор.
Найзнаменитіші масони
До кола масонів належали знамениті науковці, письменники, художники та актори. Наприклад, Чарльз Дарвін і Марк Твен ніколи не приховували цього. Були тут відомі державні діячі і навіть президенти: Едгар Гувер, Бенджамін Франклін, Джордж Вашингтон.
Перший масон у космосі
Звучить як початок теорії змови, та масони вже побували у космосі. Першим масоном-космонавтом став астронавт Базз Олдрін. Саме він назвав Місяць “територіальною юрисдикцією Великої масонської Ложі Техасу”.
Гітлер і масони
Чому масонів забороняли у нациській Німеччині? Гітлер переслідував учасників масонських лож, називаючи їх співучасниками таємної змови з євреями. Зокрема він звинувачував масонів і євреїв у тому, що Німеччина програла Першу світову війну. За різними даними нацистами було знищено від 80 до 200 тисяч масонів.
Масонство – релігійний рух?
Масони запевняють, що вони не є релігійним рухом чи організацією. Учасників масонства можна назвати теїстами – вони вірять в існування вищої сили, проте не конкретизують жодну з релігій.
Масонське братство “поза політикою”
Масони не можуть свідчити один проти одного у суді. Окрім цього, існують відомості, що під час американської громадянської війни учасники-масони з опозиційних сторін, пізнаючи в супернику “свого”, співпрацювали та допомагали один одному.
Як стати масоном?
Якщо ви хочете стати учасником масонської ложі, як вже відомо, вам потрібно бути 21-річною самостійною людиною з доброю славою, яка не є атеїстом. Також для посвячення у масони кожен кандидат має пройти низку випробувань і лише після того буде прийняте рішення про те, чи може він увійти до “кола обраних”.
Масони у сучасному світі
У сучасному світі налічується близько п’яти мільйонів осіб. Найбільша кількість масонського братства у США – майже два мільйони. Значна частина масонів є і у Великій Британії – близько 480 тисяч учасників. Багато відомих українців були масонами Україну масонство також не оминуло. Масонами були такі відомі українці як Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Станіслав Потоцький.
Також на території нашої держави діє Велика масонська Ложа України. Зв’язок між масонами та гривнею Свого часу серед українців був справжній переполох, коли НБУ випустив нову 500-гривневу купюру. Справа в тому, що на ній зображено коло, трикутник та око всередині – подібно до знаку масонства. Проте, як виявилось згодом, масони тут ні до чого. Це всього лише зображення авторського малюнку Григорія Сковороди. А як Ви ставитесь до масонів?
Андрій Власенко
Ще ілюмінатів припишіть…які масони? ну балувались на рашці півсторіччя у 19 столітті, після масона пашки-першого-табакеркою вдаренного. Реальність на наших теренах:
«Всевидяче Боже Око» в християнстві його трактують як Око Господа, яке спостерігає за людьми та цілим світом. Часто його вписують у трикутник, який символізує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа, а сяйво навколо трикутника є осмисленням божественної величі та слави. Ще одна його назва – «Невсипуще Око Господа».
У західній Європі символ «Всевидяче Око» почав поширюватися у XVII-XVIII ст., в той час як на території Східної Європи вже наприкінці XVIII ст. в вигляді купольного зображення у храмах та поступово перейшовши в іконопис.
Зображення «Всевидячого Ока» зустрічається у багатьох храмах, каплицях, кафедральних соборах у вигляді ікон та фресок.
…символ «Всевидячого ока» досить часто зустрічається в архітектурі та оздобленні храмів (в розписах плафонів, прикрасах вівтаря разом з голубом Святого Духа). Так на західному фронтоні в Борисоглібській церкві Братського монастиря також стоїть прикрашене ліпленням «Всевидяче Боже око». Серед церков і храмів в яких є присутнє це старовинне зображення відносяться: Іллінська та Святодухівська церкви у Києві, церква Пресвятої Євхаристії у Львові, церква Петра та Павла у Дрогобичі, львівська церква святих Ольги та Володимира та львівський храм святого Андрія Первозваного. ” (с)
“Всевидяче око (як символ Трійці) присутнє на гербах низки українських міст і містечок XVIII—XIX століть, зокрема Буцнева, Нового Виткова, Підкаменя, Радехова, Станіславчика. Наприкінці XVIII ст. в Речі Посполитій Всевидяче око було офіційним символом Чотирилітнього сейму (результатом діяльності якого стало прийняття Травневої конституції 1791 року); на пам’ять про це зображення цього символу з’явилося в низці міських і містечкових гербів, що одержали у 1791—1792 рр. ….”
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1%8F%D1%87%D0%B5_%D0%BE%D0%BA%D0%BE
https://api.oranta.org/index.php?option=com_content&view=article&id=3474:vsevydjache-bozhe-oko&catid=25:parafija-cat&Itemid=00000000027
зачем писать глупости?