Він був нареченим Пташки
У Жмеринці погодили встановлення погруддя військового Ярослава Христюка, який загинув під час боїв у Маріуполі. Морський піхотинець був нареченим “Пташки” – медичної сестри Катерини Поліщук.
Таке рішення виконавчого комітету Жмеринської міської ради.
Під час засідання 20 березня члени виконкому підтримали рішення про встановлення меморіального погруддя Ярославу Христюку — кавалеру трьох орденів «За мужність», що прирівнюється до почесного звання Героя України.
Секретар міської ради Вадим Кожуховський повідомив, що це ініціатива бійців 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, а місце встановлення у меморіальному комплексі Героїв України по вулиці Київська погодили з Радою родин полеглих Героїв.
За час проходження служби з 2014 року по 2022 рік молодший сержант Ярослав Христюк за проявлений героїзм нагороджений 14-ма нагородами, серед яких: Відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції», За взірцевість у військовій службі ІІІ ступеня, Почесний знак «Маріуполь. Відстояли – Перемогли», хрест «За заслуги», «За висадку десанту», «За далекий похід», «Хрест бойового братерства», медаль «Захиснику Вітчизни», орден «За Мужність ІІІ ступеня», орден «За Мужність ІІ ступеня», орден «За мужність І ступеня».
Хлопець пішов на службу до Збройних сил України після того, як став повнолітнім у 2014 році. Захисникові навічно залишилося 26 років. Хлопець був родом з Браїлова.
Загинув рятуючи пораненим свого побратима “Грішу” при обороні Маріуполя 17 березня 2022. Отримав два кульові поранення в груди і одне в шию.

Загалом у морського піхотинця Ярослава Христюка за час війни зібралося 14 нагород.
Хлопець закохався у парамедикиню Катерину Поліщук на псевдо «Пташка». Акторка з Тернопільщині в оточеній ворогом Азовсталі підтримувала військових не тільки наданням медичної допомоги.
Вона виконала Гімн Української Повстанської Армії («Бо плач не дав нікому ще свободи…»). Так вона підтримала дух оборонців. Відео співу «Пташки» поширили в Інтернеті, його переглянули тисячі користувачів.
Пізніше вона потрапила разом із іншими захисниками в полон. З якого була обміняна.
Росіяни у полоні намагались звинуватити Катерину у тому, що вона насправді “снайпер Азову” і лише прикривається “легендою про парамедика”. На численних допитах вона зізнавалась, що якби у неї була можливість щось змінити, то вона б все одно поїхала захищати Маріуполь.
“У полоні були допити, знущання, приниження, багато фото, де я роздягнена, одягнена, з усіх сторін, фото всіх шрамів, налаштування проти мене інших полонених, маніпуляції, інтервʼю”, – ділилась згодом Катерина.
Вдома на Катерину чекала мама і брат. Після полону дівчині довелося пройти тривалу реабілітацію й лікування.
Менш як за два місяці після звільнення з полону, у листопаді 2022 року, “Пташка” уже взяла участь у “Голосі країни”, де зворушила українців виконанням колискової “Спи, маленький козачок”.
Вона ще служила у 59-й бригаді, яку ще називають Гайсинською.
Весною 2024 року Катерина воювала на Авдіївському напрямку під Первомайським.
Але через непорозуміння з керівництвом покинула службу.
Андрій Власенко