Вінницька міська рада спільно з громадою та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом продовжують системну підтримку сил оборони. Цього разу допомогу отримали одразу два бойових підрозділи — спецпідрозділ «Артан» та прикордонний загін «Помста», які воюють на найгарячіших напрямках фронту, де не вщухають бої: Донеччина, Луганщина, Харківщина.
У межах пріоритету «безпека та оборона», на який у 2024 році в бюджеті громади передбачено понад 1 мільярд гривень, військовим передали 500 FPV-дронів різної комплектації, пікап Toyota Hilux і мобільну лазню.
Для спецпідрозділу «Артан» це вже 14-та передача від Вінниці, зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
«Безпека та оборона — наш безумовний пріоритет. Ми підтримуємо 63 військових формувань на системній основі. І робитимемо це стільки, скільки буде потрібно. Разом із громадою, депутатським корпусом і волонтерами ми працюємо на перемогу», — сказав міський голова Сергій Моргунов.
Так, бійці «Артану» отримали 200 7-дюймових та 150 10-дюймових FPV-дронів, позашляховик і лазневий комплекс. Мобільна лазня розрахована на п’ять душових місць, має дві пральні машини та котел на дровах, який забезпечує до двох тонн гарячої води.

«Чим більше дронів — тим більше збережених життів наших хлопців», — командир «Артану».
За словами командира підрозділу з позивним «Титан» Віктора Торкотюка, техніка вкрай потрібна, адже підрозділ активно розвиває напрямок БПЛА, якими часто компенсують артснаряди.
«Кожна така допомога – на вагу золота, адже ця війна має інший формат, технологічний, і FPV-дрони – це перше, що допомагає хлопцям ефективно знищувати ворожу техніку. Ми беремо дрон, робимо заряд для піхоти противника, техніки, бліндажів. Зараз в нашому підрозділі розширили сектор БПЛА, тож дронів потрібно багато й постійно. Дуже вдячні очільнику Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимиру Гройсману та усій команді за постійну допомогу», – сказав командир підрозділу із позивним «Титан» Віктор Торкотюк.

Тим часом прикордонний загін «Помста» отримав 150 FPV-дронів з покращеною комплектацією. Це вже друга передача від міста цьому підрозділу. Ці «залізні пташки» обладнані камерами денного і нічного бачення, витримують несприятливі погодні умови, можуть підіймати до 3 кг вантажу та працювати в повітрі близько 30 хвилин.
Начальник прикордонного загону Сергій Лозінський підкреслив, що передана техніка вже довела свою ефективність у бойових умовах: «Ці дрони — справді надійні. Вони потужні, витривалі й дають нашим хлопцям більше можливостей залишатися живими та успішно виконувати завдання».
Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив, що така допомога — це відповідь на конкретні запити самих військових.
«Ми не просто передаємо техніку — ми закриваємо ті потреби, які армія формує на фронті. І далі будемо діяти саме так», — зазначив В. Соколовий.
Підтримка оборонців залишається пріоритетом для всієї команди Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, створеного у березні 2022 року за ініціативи Вінницької міської та обласної рад. Очолює штаб Володимир Гройсман.
Сергій Годун