Тепло повернулося до України, а з ним активізувалися і кліщі. Лікарі розповідають — до них уже йдуть покусані пацієнти. І прогнозують їх зростання після Великодня, коли українці люблять влаштовувати пікніки. Медики закликають людей бути обачними, адже кліщі переносять збудників різних хвороб — деякі з них навіть можуть призвести до паралічу та інвалідності.

Живуть на деревах і стрибають на голови — це поширений, втім фейковий стереотип про кліщів. Стрибати вони взагалі не вміють. І більше полюбляють сидіти у високій траві чи кущах. Тож шорти і відкрите взуття для кропопивць — найкраща приманка.

Активно кліщі починають полювання десь при температурі 4-5 градусів, це середина квітня. І це все триває до середини червня, тобто їх така активна сама фаза.

Відчути ж як присмоктується кліщ майже неможливо — ці паразити виділяють спеціальну речовину, що знеболює укус. Тож виявити кліща можна лише при ретельному огляді тіла.

Не забувайте оглянути вашого собаку після прогулянки. Він теж приманка для кліщів.

У сезон підвищеної активності кліщів користуйтеся спеціальними спреями, що відлякують паразитів.

Перед виходом на пікнік завжди пам”ятайте, що кліщовий енцефаліт — невиліковний. Запалення головного мозку, що може призвести до паралічу та навіть смерті пацієнта.

Вона дійсно небезпечна саме тим, що ми не маємо жодного можливості вплинути на перебіг хвороби, у нас немає від неї лікування.

За даними Центру громадського здоров’я, в Україні минулого року зафіксували чотири випадки кліщового енцефаліту. Загалом у 2024 році через укуси кліщів у лікарню зверталося понад 14 тисяч людей. І 5 тисяч пацієнтів — були інфіковані так званою хворобою Лайма.

«Починається все з плями на тілі. Іноді можуть бути відчуття нездужання. Дискомфорт по ходу нерва. Наприклад, в нас болить спина. Різко заболіла спина. Або біль по ходу руки, якісь там посмикування чи поколювання ми відчуваємо. Із такого відомого — це параліч лицевого нерва», — кажуть лікарі-інфекціоністи.

Хвороба лайма — виліковна. Головне — вчасно діагностувати недугу і почати лікування. Адже проявитися хвороба може навіть через кілька років після укусу кліща.