Щодня на адресу редакції надходять десятки дзвінків від обурених мешканців Вінниччини, які ще влітку та на початку осені подали документи, а до цих пір їм не нарахували субсидії. Чимало й таких, кому взагалі відмовили. Люди змушені спати у верхньому одязі, адже комуналка і так «відбирає останнє», декому не вистачає навіть на шматок хліба.
– По всіх телеканалах йде реклама, що субсидію рахують впродовж 10-ти днів – насправді це не так. Ми подали документи на нарахування субсидії 20 вересня, а її ще немає. Одна й та ж сама відповідь: ми не встигаємо, бо дуже багато людей, – розповідає мешканка Калинівки Тетяна Петровська. — Тоді скажіть, коли призначать субсидію – навесні чи, може, взагалі влітку? Пробували телефонувати на «гарячу лінію», то на дзвінки ніхто не відповідає або постійно зайнято. Черги в районному управлінні соцзахисту, куди щодня по 20-30 людей приходять, тільки щоб спитати, чи їм вже нарахували допомогу.
А ось Віктор Кошовий із Хмільницького району скаржиться: при нарахуванні субсидії до доходів громадян враховуються ще й прибутки від здачі молока. І це в той час, коли на селі це взагалі досить часто єдиний спосіб заробити якісь кошти. Тому нині залишилося 50 корів, оскільки людям невигідно утримувати цих тварин,
– У нашому населеному пункті більшості відмовили у субсидії. Тому людям нічого не залишається, як рубати в посадках дерева. Коло мене вже всю вільху знищили. Є такі старенькі, що вимушено пішли на зимовий період до будинку престарілих, бо не в змозі вижити. Ще один колапс вийшов із паями, бо чомусь кошти зарахували в перший та другий квартал, і вийшли високі доходи. В результаті людям відмовили у субсидії. Але хіба можна вижити на 1500 гривень пенсії? Тим паче, що для багатьох тримати худобу та птицю стало фінансово важко, — скаржиться читач.
Нам вдалось на правах анонімності поспілкуватись із працівницею управління соціального захисту, яка ось що розповіла.
– Врізати субсидії почали, як до Києва міністром відправили Андрія Реву. Колись на один квадратний метр було 11 кубів газу, а зараз — 4,5! В більшості людей, особливо пенсіонерів, стоять старі котли, для яких 200-300 кубів вилітають наче у повітря. А в хаті все одно холодно. Тому люди змушені палити лежанку! — розповіла нам працівниця «совбезу». — Затримка із призначенням виникла в першу чергу через проблемне забезпечення, яке нам надали наприкінці жовтня. Крім того, на район наразі є лише два соціальні інспектори, невже вони в силі провести обстеження 2000 справ? Адже потрібно виїжджати на кожну хату, а за відрядження ніхто не платить. Скажу більше — співробітників із незрозумілих причин скорочують, і часто це з подачі РДА. Чимало є випадків, коли з батьками прописані діти, але не проживають. То добре, якщо вони в Україні і можуть довезти довідку, а як бути тим, хто далеко? Пенсіонери дзвонять до нас і плачуть, що сидять у куфайках та валянках, бо мало кубів, які їм виділяють.
Василина Яворська, заступник начальника управління соцзахисту населення Вінницької міськради, так прокоментувала ситуацію.
– Урядова постанова зменшила соціальні норми на газове опалення з 5 куб/кв. м до 4,5 куб/кв.м. А ще зменшили норми споживання електроенергії з 90 до 60 квт/міс. Термін розгляду документів не більше місяця. Якщо до паперів немає ніяких зауважень, то субсидія призначається протягом 10 днів. Але інколи доводиться писати відмови… Для уточнення треба прийти у “прозорий офіс”, в районах — до відповідних структур. Одна із причин, коли відмова у субсидії – це коли у пенсіонерів прописані діти, які працюють за кордоном. Правда, діють міжнародні угоди з Польщею, Турменістаном, Грузією та ін., в такому разі враховуються закордонні заробітки.
Віталіна Володимирова
бандити прийшли до влади на крові патріотів за гроші та гречку купували голоси. В даний час людей довели до злиднів щоб знову за копійки продавли свої голоси. Пока у Вінницькій області буде Коровій та Гишко то ладу не буде . Потрібно гнати цю наволоч.