– Ми обговорюємо можливість разом із керівництвом компанії, щоб виробництво апаратів ШВЛ було розміщено саме на заводі «Грін кул» у Вінниці. Це гарна новина в цілому для України, адже ці апарати – великий дефіцит. Вони всі імпортного виробництва різних країн світу, і їх складно замовити та закупити. А сьогодні на них ще й значно більша ціна, ніж до початку хвороби COVID-19», — зазначив Сергій Моргунов.
І черга за цими апаратами нині від 3 місяців до пів року. А ціни на це обладнання завищені в 2-3 рази… Тому відділом інновацій UBC Group у Харкові зараз здійснюється розробка аналогу ШВЛ «Метронік» (США). Кілька місяців знадобиться для проходження сертифікації – і тоді можна буде предметно говорити про виробництво у Вінниці.
Щодо решти місцевого бізнесу, який нині переживає не найкращі часи через карантин, то у Вінниці вже двічі збиралась робоча група по розробці плану антикризових заходів.
За словами мера, «до неї увійшли представники Ради підприємців при міському голові та найбільших громадських організацій вінницьких підприємців.
А також керівники профільних департаментів міської ради. Члени групи розробляють комплекс заходів для підтримки вінницького бізнесу.
Вже відбулись два засідання групи. Перше стосувалося питання місцевих податків та зборів, друге – оренди комунального майна та землі. Найближчим часом ми проведемо ще два засідання, які будуть стосуватися торгівлі, сфери послуг, зайнятості населення. Результатом спільної роботи має бути чіткий план комплексних заходів на підтримку бізнесу і запуску економіки міста, коли буде скасовано карантин», — повідомив міський голова Сергій Моргунов.
Мер також розповів, що відомий вінницький завод KNESS, який виготовляє сонячні панелі, після перериви відновив виробництво фото-електричних модулів для ринку США.
Сергій Годун