Бо ще недавно саме храм Стрітення Господнього УПЦ (МП) войовниче ігнорував всякі карантинні обмеження.
Сталося це 28 квітня, вже після того, як про карантинні заходи оголосили і в Браїлівському жіночому монастирі, де у Великодню ніч відбувалася хресна хода. Саме там велика вірогідність того, що хтось міг підхопити коронавірус. Втім, головною причиною закриття монастиря на карантин вказують не пандемію, а… загрозу підпалу.
Повідомлення про те, що один з найбільших храмів Вінниці переходить на карантин, з’явилося на сторінці храму Стрітення Господнього, котрий належить УПЦ МП. «Друзі, так сталося, що богослужіння у нашому храмі припинені на невизначений термін. На жаль, не всі сприйняли наші заходи безпеки. Але радіємо, що посеред лиха всесвітнього масштабу ми зберегли себе та зустріли Великдень! Аби й надалі ми залишалися здоровими, потрібна пауза. Звісно, звикнути до неї буде важко. Але плекаємо здоров’я та оптимізм! Ми незабаром побачимося!»
І справді, вже за кілька днів там же з’явилося оголошення, де усіх вірян запрошували на службу з нагоди вшанування жон-мироносиць. З масками та дотриманням дистанцій…
– Це саме той храм, де у Великодню ніч було чи не найбільше порушень карантинних правил, — зазначає керівник управління у справах релігій Ігор Салецький, — адже віряни тоді не дуже переймалися засобами індивідуального захисту. В інших церквах тоді порушень не зафіксували, тому там обстановка спокійна.
Чому ж карантин оголосили тільки зараз? Можливо, хтось із священників чи парафіян інфікувався коронавірусом? Говорять про самого настоятеля Сергія та його родину, головного бухгалтера.
Про все вирішили дізнатися у прессекретаря Вінницької і Барської єпархії УПЦ МП Володимира Пучкова.
– Про хворобу нічого сказати не можу, бо цієї інформації не отримував і не перевіряв. Та зараз час такий: весна, авітаміноз… Будь-яка людина може підхопити ГРВІ, а інші люди сприймуть це як коронавірус, — розповів Володимир Пучков. — А храм Стрітення — один з найбільших у місті. З початку карантину ми в єпархії досить серйозно до нього поставилися, навіть міське духовенство зібралося, і митрополит Варсонофій розповів про деякі обмеження. Але зійшлися на думці, що настоятель сам вирішить, як убезпечити людей. У цьому храмі великий потік вірян, тому контролювати дотримання правил дуже важко. Саме через це, а не через щось інше, храм був зачинений. Щодо Браїлівського монастиря, то саме у той час протягом тижня в Україні відбувалися підпали храмів. Тому, щоб дотримуватися умов карантину і не створювати прецедентів для підпалу, монастир був зачинений, хоча всередині монастир живе звичним життям.
Втім, як повідомили нам достовірні джерела — серед трьох монахів, які померли від коронавірусу у Києво-Печерській лаврі — вінничанин. Йому було 42 роки, і він є сином парафіянки цього храму. Але похоронили його у Києві на цвинтарі лаври поряд із іншими двома монахами — також враженими коронавірусом. Чи пов’язані ці події між собою — важко судити. Але те, що підпалив монастир у Одесі підлеглий митрополита Агафангела, який свого часу служив у Вінниці, через суперечку із ним — вже доведено слідством.
Соломія Калюжко
Все в одному горщику намішали. І Лавру, і Одесу, і храм на Електромережі. А воно все одно не тримається вкупі. Кожен чииач побачить, що тут щось не те із логікою розповіді.
Христос воскрес!
Любі журналісти, отямтесь. Своїми статтями ви відвертаєте людей від Бога, а не від певної конфесії.
Такое впечатление, что болеют только и исключительно священники и прихожане УПЦ, при этом негативная тональность и предвзятая подача материала на поверхности. Журналисты, хватит заказухи, не позорьте профессию! А всем болеющим скорейшего выздоровления!
Мама вінницького монаха спостерігала за похованням сина на відстані 100 метрів. Їй не дозволили наблизитись близько до труни. Так що всякі маніпуляції цими подіями безпідставні. Деякі священники дійсно трохи приболіли після Пасхи, тому що святкове богослужіння проходило на вулиці і було холодно і це все, щоб дотриматись санітарних норм і рекомендацій . Але вже до кінця тижня після Пасхи майже всі повернулися в храм і служили вечірню у суботу і ранкову літургію у неділю.
Салецький і журналісти видають бажане за дійсність. І це наводить на підозри. Спочатки підготували почву на Пасху своїми неправдивими випадами, а зараз продовжують цю компнію бруду! Також дивує, що немає жодного матеріалу цього ресурсу щодо Епіцентру, там у рази більше людей за день проходить і ніякі норми не дотримуються. Також підозріло, що боліють тільки священники УПЦ і немає жодного слова про інші конфесії, які за більшістю ворожо ставляться до УПЦ. До речі, де там у Вінниці біолабораторія США знаходиться, яку зараз звинувачують у таємних дослідах? А не більше як півтора кілометра від Срітенського храму! Може такі конспирології почнемо розвивати? І може пан Салецький , як чиновник, відвідував іншого чиновника, який очілює зараз цю лабораторію і шось там в нього набрав у колбочку? 😊 Ну дуже прям він зацікавлений у дискредитації УПЦ, разом з провладними журналістами! 😊