30 жінок-трудівниць, 5 плакатів у руках та одна вимога на всіх – дайте нам працювати, поверніть борги по зарплаті та не повертайте в “Строїнецькі сади” пані Гурієвську! Так “яблучна бригада” із Строїнців чекала у Тиврові під будинком культури на губернатора Сергія Борзова.

Аж чорні від роботи під сонцем   жінки покинули садки і прийшли нагадати голові ОДА про зар­плати та плату за паї своєї попередньої керівниці, яка попрощалась із ними дивною фразою: «Денег нет, потому что денег нет…»

У фіналі зустрічі з губернатором селяни підняли плакати і криком кричали про це «яблуко розбрату» в Строїнцях!

– Нарешті, ми побачили аванс і зарплату, нарешті, є людяне ставлення до нас, можна прийти і отримати матеріальну допомогу чи кошти на лікування. Ми вже не бидло мовчазне, а люди! – вимагали від Борзова працівниці Строїнських садків разом із керуючим.

За інформацією із місцевого суду, колишня керівниця хоче повернутись і відновити порядки 2-річної давності.

– Мій чоловік хворів на онко, я прийшла просити грошей на ліки та операцію. Свої гроші – получку і від­пуск­ні. Грошей не дали, бо «дєнєг нет»… І такі борги залишились по багатьох людях – 10, 15, 20 тисяч… Знаєте, я той борг не прощаю їй, як щось її скрутить, чи совість проснеться – хай витратить їх на себе! – пояснила настрої в колективі Наталя із бригади.

А керівник «Строї­нецьких са­дів», як міг, публічно доніс проблему до голови ВінОДА і присутніх працівників поліції та прокуратури із області.

– Тут із плакатами не проплачені крикуни чи провокатори. Ці люди щойно із саду, де збирають найкращі врожаї на Вінниччині та годують Україну. Це звичайні селяни, трударі, які вже доведені до відчаю новиною про можливе повернення пані Гурієвської, – заявив у клубі керуючий ТОВ АК “Строїнецькі сади” Леонід Майданович. – Тому ми просимо від представника президента захисту від повернення аферистів і пані Гурієвської. Не відбирайте у нас надію! Це написано на плакаті, як вимога бригади!

Губернатор вислухав «яблучну бригаду» і попросив силовиків вивчити юридичну сторону цієї проблеми, яка тягнеться ще з 2014 року. Всі юридичні колізії, борги та переуступки в 2018 році нарешті вгамувались, коли до керівництва Строїнецькими садів прийшли нові власники – інвестори. Але через півроку з’явилась інформація, що Олена Гурієвська пла­нує через суд повернути собі контроль над підприємством. На жаль, на зустріч із губернатором Сергієм Борзовим вона у Тиврові не прийшла… Хоча її дуже чекали.

– Всі знають, як свого часу через тітушок «прославились» наші Строїнці. На щастя, в «Садках» нині інвестор і спокій. Люди просили мене одного – дайте працювати! Я робив, що міг. Нині тут 50 постійних і 200 сезонних робітників. Селяни отримують свої гроші за роботу і паї. Сергій Сергійович, підтримайте нашу громаду! – звернувся до губернатора голова сільської ради Строїнців.

По гарячих слідах цієї зустрічі в Тиврові стало відомо, що кредитори вимагають майже 200 млн гривень від особи, яку згадували в клубі… Тому Нацполіція отримала доручення голови ВінОДА розібратись із новою справою по Строїнцях.

Богдан КОВАЛІЙ