Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов продовжує свій вояж районними центрами й завітав у Тростянець.

На нього зачекались сотні людей із єдиною проблемою. Вже три роки вони потерпають від їдючого смороду з полів фільтрації спиртзаводу. За словами мешканців, із селища за останній рік виїхало понад 150 людей, збільшилась смертність. Інші, що залишились, мають серйозні хвороби.

У своїх виступах тростянчани емоцій не стримували…

У своїх виступах люди не стримували емоцій

– Ми будемо до останнього стояти за свої родини, свій дім. Ситуація, яка склалась у нашому сели­щі, надзвичайно складна. Її ніхто не поспішає із посадовців вирішити, це підриває довіру до влади, — скандували жителі Тростянця. — Доказів про екогеноцид тонни, але на них просто закривають очі. Активісти, які боролись із спиртовою мафією, отримують погрози. Чому керівництво заводу досі в залі, а не в тюрмі?

Після виступів людей Сергій Борзов звернувся до керівника заводу Богдана Білейчука, але той так і не відповів на запитання. Натомість став розповідати про створені робочі міс­ця та податки. Його освистали. Губернатор доручив адміністрації спиртзаводу термінове виготовлення екологічного проєкту з рекультивації бардополів та дієвих заходів з утилізації барди.

Тростянчани готові стояти до останнього за свої родини…

– Крім того, керівництво ДП «Тростянецький спиртзавод» має в найстисліші терміни надати пропозиції голові ОТГ, аби громада була ознайомлена з планами підприємства щодо встановлення випарної чи біогазової установки.

Віталіна Володимирова