Перша інстанція позбавила волі, в апеляції лише обмежили

Вінницький апеляційний суд призначив водійці, яка вчинила резонансну ДТП за участі дитини, три роки обмеження волі. Таке покарання призначили, зокрема, тому, що “вина жінки у вчиненні ДТП у стані алкогольного сп’яніння – не була доведена поза розумним сумнівом”.

Про це повідомляється на сайті Вінницького апеляційного суду.

Як ми уже повідомляли, аварія сталась у Вінниці в травні 2021 року. Тоді автівка, за кермом якої була нетвереза 45-річна обвинувачена, збила 13-річного хлопчика. Дитина отримала важку травму голови й перебувала у реанімації.

Тоді поліція розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.286 ККУ – санкція статті передбачала, зокрема, позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Зрештою, суд першої інстанції призначив жінці п’ять років позбавлення волі та вісім років позбавлення водійських прав – за ч.2 ст.286-1 ККУ (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння).

Після цього справу розглянув Вінницький апеляційний суд

Він частково задовольнив апеляційну скаргу захисника водійки та змінив вирок міського суду в частині кваліфікації та призначеного покарання – жінці призначили три роки обмеження волі та три роки позбавлення водійських прав.

Аргументують таку позицію щодо перекваліфікації, зокрема тим, що

“дані про кількість відібраної у звинувачено крові в протоколі та у висновку експерта відрізняються. До того ж її досліджували раніше, ніж відібрали, а про те, що від водійки було чутно запах алкоголю, ніхто зі свідків не повідомляв“.

Хоча, під час пригоди стан водійки здивував навіть поліцейських. Про те, що вона була добряче напідпитку, писали тоді всі вінницькі ЗМІ.

Однак, як зазначається, “докази щодо стану алкогольного сп’яніння, протокол і висновок експерта, отримані з грубим порушенням норм КПК”. Тому колегія апеляційного суду визнала їх недопустимими.

Вказано, що “вина обвинуваченої у вчиненні ДТП в стані алкогольного сп’яніння – не доведена поза розумним сумнівом“. Що ж до пом’якшення покарання, то вказано, наступне:

– Суд першої інстанції правильно узяв до уваги, зокрема, щире каяття жінки, те, що на судових засіданнях вона часто просила вибачення у потерпілого та його сім’ї, допомагала йому коштами на лікування та пропонувала оплатити дороговартісну реабілітацію в спецсанаторії для покращення здоров’я після ДТП. Під час апеляційного розгляду встановлено: водійка повністю відшкодувала і визначену у вироку  моральну шкоду – 500 тисяч гривень, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що “про скоєне жінка шкодує та хоче попросити у потерпілого вибачення, але зустрітися зі школярем їй не дозволяють його батьки”. Зазначено, що, за словами законної представниці потерпілого, він не бажає пробачати обвинувачену і примирятися з нею. Тож представниця потерпілого наполягала на позбавленні волі водійки. Разом з тим, ВАС зрештою зупинився на покаранні у вигляді обмеження волі.

– Таке покарання сприятиме як виправленню засудженої, так і вживанню заходів щодо підтримання її здоров’я, що погіршилося внаслідок ДТП. Таке покарання буде достатнім для переоцінки способу життя і недопущення вчинення злочинів у майбутньому, – цитують Вінницький апеляційний суд.

Василь Головко