Випускають новий комплект форми навіть  для вагітних жінок-військовослужбовиць.

У ЗСУ служить більше жінок, ніж у НАТО, але окремого військового одягу українські захисниці досі так і не мають. Міноборони спільно з волонтерами розробляє його і працює над упровадженням літнього польового однострою та спідньої білизни для військовослужбовиць.

Керівниця виробничої частини соціальної ініціативи ArmWomenNow Євгенія Велика та офіцерка 241-ї бригади Ольга Бігарь, відома як “Відьма” висловили сподівання, що вже найближчим часом завершиться впровадження жіночої військової форми.

Євгенія Велика повідомила, що комплект жіночої військової білизни складається з топу та двох пар трусиків, їх шили з врахуванням відгуків жінок-військовослужбовиць.

Говорячи про жіночу форму, “Відьма” зазначила, що тут йдеться не про красу й жіночність, а про комфорт. “В умовах бойових дій ми носимо на собі велику вагу, бронежилет, й ця форма має бути настільки комфортною, щоб ми могли успішно виконувати свої бойові завдання”, – наголошує Бігарь.

Тканина жіночої форми не рветься легко, вона вогнетривка, не плавиться, не парить. Саме ця тканина – це те, що вже затверджено ЗСУ для чоловіків.

Цю форму вже рік передають жінкам на передову безкоштовно, їх відправили вже 4 тис. Випускають такий новий комплект форми й для вагітних жінок-військовослужбовиць.

Що входить у комплект військової форми для жінки (залежно від сезону змінюється):

спідня білизна;
термобілизна (демісезонна або зимова);
КЛП (костюм літній польовий);
убакс (тактична сорочка) або поло;
костюм літній польовий;
утеплені куртки (2 шт);
зимові теплі штани;
бушлати.

За розробку форми взялись після численних запитів від жінок, які зараз воюють на передовій. Чоловічі розміри й фасони одягу не відповідають особлиіостям жіночої фізіології. Так, штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть завеликі у талії, у кітелів – задовгі рукави, плече спускається майже до ліктя. З урахуванням усіх побажань нові однострої задовольнятимуть наших захисниць.