Майже в чотири рази витрати на військову допомогу менші за благоустрій. Подивіться на таблицю і зрозумієте, як мало громади дають війську.

В той час, як надходження в бюджет від військових складають великий відсоток.

Дивіться графік.

Про це пише журнал Forbes.

“Місцеві бюджети можуть лише опосередковано підтримувати ЗСУ – через військові облігації або організацію волонтерської допомоги. Але є виняток: фінансувати «власні» бригади ТрО вони можуть безпосередньо, тим самим істотно впливаючи на боєздатність цих військ. Forbes подивився, як обласні центри допомагали силам оборони станом на 1 жовтня 2023 року. Виявилося, що 21 місто сумарно спрямувало 3,8 млрд грн на потреби сил оборони. Водночас на благоустрій витратили 12,8 млрд грн. При цьому бюджети 21 міста мають планові доходи від «військового» ПДФО більш як у 26 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

Серед проаналізованих обласних центрі лише Житомир віддає перевагу обороні, а не благоустрою: 547 млн грн та 246 млн грн відповідно. Ще одне місто, Луцьк, фінансує оборону та благоустрій паритетно: 156 млн грн та 152 млн грн відповідно. Решта обласних центрів витрачають на благоустрій значно більше.

А що у Вінниці?

Згідно наведених даних, у міському бюджеті Вінниці видатки на сили оборони складають 148 мільйонів гривень, в той час як на благоустрій передбачено – 827 мільйонів гривень. Загалом громада отримала від “військового” ПДФО – 931 мільйон гривень надходжень.

На Вінниччині створено 120 бригаду територіальної оборони, яку задіювали у обороні північного кордону.

“Ми брали лише видатки за статтями «Заходи та роботи з територіальної оборони» та «Інші заходи громадського порядку та безпеки». Не враховувалися видатки на заходи з мобілізаційної підготовки населення, соціальне забезпечення та лікування ветеранів, відновлення від наслідків агресії, будівництво укриттів, фінансування муніципальних формувань з охорони порядку тощо, адже всі ці видатки не мають безпосереднього впливу на бригади ТрО, які перебувають на фронті. Також підтримка сил оборони могла бути включена в інші статті видатків і розмита серед видатків на інші, цивільні, потреби. Такі видатки також не враховувалися через неможливість визначити, яка саме частина коштів спрямовується на сили оборони”, – пояснюють методологію підрахунків аналітики.

Нагадаємо, у жовтні під час сесії міської ради внесли зміни до цьогорічного бюджету, щоб направити 65,5 мільйонів гривень на оборону та правопорядок. З них 57,5 мільйонів гривень – це кошти, які закумульовані у фонді підтримки ЗСУ.