Екскерівниця Хмельницької МСЕК отримала нову підозру
Схоже, наші західні партнери вирішили допомогти українським правоохоронцям довести до справедливого суду резонансну справу про суперкорупцію в Україні.
Оскільки в мережі почали поширюватись побоювання громадянського суспільства, що ексдепутатку Хмельницької облради від «Слуги народу» намагаються виправдати і навмисно затягують розслідування…
Першими про закордонні банківські рахунки Тетяни Крупи офіційно повідомили польські стражі закону. І тепер уже українські правоохоронці отримали доступ до інформації про деякі закордонні банківські рахунки ексголови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, яка регулярно разом із сім’єю нелегально вивозила гроші з України. Так, стало відомо про щонайменше ще три мільйони доларів, зароблених сімейством Крупів на розкраданні Держбюджету та Пенсійного фонду. Це попри те, що під час обшуку посадовиці у неї вдома і в робочому кабінеті виявили понад шість мільйонів доларів.
Напевно, і ці кошти, походження яких досі не можуть розслідувати уповноважені українські контролюючі структури, готувалися на вивіз у закордонні банки. Тепер справа пані Крупи, лікарки, яка заробила мільярди на «інвалідності» прокурорів та держслужбовців, набуває міжнародного статусу. Принаймні після ініціативи Польщі екскерівниця Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа отримала нову підозру.
Як відомо, жінка наразі перебуває в Україні під вартою з можливістю сплатити заставу. Ця тема заслуговує на особливу увагу. Як у майже всіх випадках з підозрюваними високопосадовими корупціонерами, сума застави пані Тетяни танула на очах у здивованих пересічних громадян. Із 500 млн 1528 грн призначеної ексдепутатці застави адвокати виклопотали, а судді погодили відмінусувати більше половини початкових мільйонів.
Та досить скоро Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду знову зменшила заставу лікарці, вже до 130 млн. І причина такого різкого зменшення застави для пані Крупи виявилась банально простою — у неї немає грошей. І поки українські навколофемідні хороводи з «дорогою крупою» збивають фінансовий та суспільний резонанс навколо шлейфової корупції, польські правоохоронці відкрили кримінальну справу проти колишньої голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи за фактом легалізації незаконно здобутих грошей.
Згідно з матеріалами справи, у лютому 2025 року Окружна прокуратура Варшави направила до Офісу Генпрокурора України клопотання про передачу кримінального провадження. Після цього українські правоохоронці відкрили провадження за фактом легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 ККУ). Провадження об’єднали з розслідуванням у справі незаконного збагачення (ст. 368-5 ККУ).
Слідчі вважають, що Крупа та її сім’я з 29 травня 2022 року до 17 жовтня 2024 року вивозили до Польщі мільйони гривень. Вони продовжили це робити навіть після того, як Тетяна Крупа отримала підозру. Гроші сім’я Крупи клала на рахунки у банках Кракова, Вроцлава, Щецина та в Австрії. Після цього їх переказували у фінустанови США та Швейцарії. Підтверджено, що під час обшуків у будинку Тетяни Крупи правоохоронці знайшли документ про зарахування 590 тис. доларів на рахунок у польському банку Pekao.
В ухвалі суду йдеться, що суд залучає перекладачів з польської та німецької мов, які допоможуть проаналізувати отримані документи від Окружної прокуратури Варшави. Крім цього, суд направив додатковий запит до Польщі, щоб отримати тимчасовий доступ до інформації та документів про рахунки сім’ї Крупи у таких банках як Bank Pekao S.A., BNP PARIBAS Bank Polska S.A., PKO Bank Polski S.A. Також суд звернувся до компетентних органів Австрії, щоб дослідити рахунки Круп у Erste Bank Oberbank.
До речі, є підозра вважати, що готівку з України, крім Тетяни Крупи, могли вивозити її чоловік Володимир Крупа та невістка Катерина Крупа. Водночас автоматизована система митного оформлення «Інспектор» тільки раз зафіксувала, що Тетяна Крупа декларувала гроші при перетині кордону.
Нагадаємо, що у жовтні 2024 року у керівниці обласної МСЕК на Хмельниччині Тетяни Крупи знайшли вдома та на робочому місці готівкою понад 6 млн доларів. Керівниця МСЕК намагалася через вікно викинути дві сумки з 500 тис. доларів. Після обшуків ЗМІ розповіли, що Крупа оформила інвалідність усьому керівництву прокуратури Хмельницької області. Внаслідок цього прокурори незаконно отримали з бюджету понад 54 млн грн виплат.
Після викриття Тетяни Крупи Генпрокурор України Андрій Костін, який наразі затверджений президентом послом у Нідерландах, подав у відставку, а уряд оголосив про ліквідацію МСЕК. Сама екскерівниця Хмельницької МСЕК перебуває під вартою з можливістю сплати 130 млн грн застави. Нагадаємо, що у мережі раніше поширювалась інформація, ніби Крупа може мати родинні стосунки з найвищими посадовцями у органах державної влади. Цікаво, що під час обшуку в СІЗО у посадовиці було виявлено мобільний телефон, з якого вона продовжувала управляти своїми фінансами.
За однією із версій, яка офіційно не озвучена досі, за три дні до прибуття українських правоохоронців у польський банк гроші Тетяни Крупи якимось дивним чином були переказані до Швейцарії. Зрозуміло, що забрати їх звідти пограбованій Україні навряд чи вдасться. Така ж доля могла спіткати й інші закордонні рахунки ексголови МСЕК.
Як ми уже повідомляли, Політрада партії «Слуга народу» підтвердила рішення про відкликання депутатки Хмельницької облради і голови МСЕК Хмельниччини Тетяни Крупи за народною ініціативою. Тепер суспільство дізналося, як до цього вона «віддано служила інтересам народу» на Хмельниччині разом із своїми колегами по партії і по роботі. Цікаво, скільки серед них інвалідів? І скільки завдяки таким держслужбовцям було вкрадено коштів із Пенсійного фонду? Хоча, схоже, ніхто не поспішає повернути державі і пенсіонерам-мінімальщикам ці їхні гроші. Очевидно, нардепи не збираються ближчим часом вирівняти хоч до більш-менш адекватної різниці мінімальні та максимальні пенсії в Україні.
У всякому разі, досі не всі активи пані Крупи конфісковані. І навіть не на всі родинні статки накладено арешт. В екстреному порядку вони розпродаються родичами. Кажуть, щоб внести заставу та вийти з-під варти. І можливо, як це часто буває, якось непомітно подітися кудись за кордон. До своїх капіталів.
Сергій Бойчук
А скільки дронів
Можна купити
Було б